Inschrijving gesloten
In deze cursus leer je het werk van vijf kunstenaars kennen en ga je vijf keer met iedere week weer een ander materiaal en techniek een schilderij maken.
In de eerste les maken we kennis met de kubistische kunstenaar Paul Cezanne . We gaan deze les allemaal lijnen trekken en, in de zo ontstane vormen een voorstelling zoeken. Je zult verbaasd zijn wat je allemaal ontdekt.
De volgende les gaan we nog even door met het kubisme , maar dan gaan we werken met sjablonen. Na wat experimenteren zul je ontdekken dat er hierbij van alles mogelijk is.
In les 3 gaan we eens kijken naar de landschappen van William Turner. Hij gebruikte heel veel kleur en nauwelijks lijnen. We gaan dit proberen met oliepastenkrijtjes, waarbij we de kleuren verzachten en mengen met een lapje met gebleekte lijnolie.
Bij les 4 kijken we naar de schilderijen van Ton Schulten. Zijn landschappen bestaan altijd uit een soort van banen en stroken. Wij gaan dit doen door gekleurd papier te scheuren en richten het landschap in met getekende elementen.
De laatste les gaan we ons eigen landschap schilderen met acrylverf en daarin plakken we een voorstelling die we halen uit tijdschriften. Een beetje zoals René Margritte dat deed. Het lijkt realistisch, maar als je goed kijkt kan dat in het echt nooit.
Voor alle kinderen uit de wijk groep 3 t/m 5
Dag en tijd: woensdag van 14:00-15:30
Data: 24 september, 1, 15, 29 oktober en 5 november
Docent: Yvonne Kager
Deelname: | € 16,- |
Leeftijdcategorie: | 6 jaar, 7 jaar en 8 jaar |
Inschrijvingen: | 10 / 10 |
Datum: | woensdag 24 september 2025 t/m woensdag 5 november 2025 |
Tijd: | 14:00 - 15:30 |
Adres: | Tochtwaard 14 1824EZ Alkmaar |
Georganiseerd door: | Yvonne Kager |
Inschrijving gesloten
DIT IS GEEN INSCHRIJFFORMULIER